Współzałożyciel Ripple’a: Ameryka jest „cedowaniem kontroli“ na Chiny poprzez regulowanie tylko Bitcoin i Ethereum

Technologia Blockchain i waluty cyfrowe są coraz bardziej czczone jako kolejny etap rozwoju technologicznego, obok zwykłych podejrzanych o A.I., uczenia się maszynowego i techniki dronowej.

W tym tygodniu, współzałożyciel Ripple Chris Larsen mówił na forum CBInsights o powolnym rozwoju łańcucha blokowego i walut kryptograficznych w Stanach Zjednoczonych.

Mówiąc do reportera WSJ Paul Vigna, Larsen powiedział, że kraj był „ignorantem“ o zapewnieniu jasności prawnej na blockchain i walut kryptograficznych:

Chińscy górnicy dominują w przemyśle

Larsen powiedział, że technologia łańcuchów blokowych jest gotowa do odegrania integralnej roli w światowym „nowej generacji“ globalnym systemie finansowym. Dodał jednak, że duża część amerykańskiej dyskusji o kryptocur walucie koncentruje się wokół Bitcoin i Ethereum, które Larsen określa jako „zdominowane przez górników z Chin“.

Mówiąc, że „Chiny są tak daleko przed nami“, Larsen zauważa, że Chiny przeznaczyły 1,4 biliona dolarów na rozwój technologii, z czego połowa została przeznaczona wyłącznie na rozwój technologii płatności i łańcuchów blokowych.

Chiny już modelują wyspę Hainan jako „centrum łańcucha blokowego“. Lokalni obserwatorzy stwierdzają, że prezydent Xi Jinping dąży do tego, aby wyspa była w pełni zgodna z łańcuchem blokowym i SI; to spojrzenie na to, jak mogłoby wyglądać miasto przyszłości.

Na początku tego miesiąca, jak donosi CryptoSlate, rząd Chin wezwał nawet do „przyspieszenia“ rozwoju w Hainan’s „Blockchain Pilot Zone“.

Hainan, nowy węzeł łańcucha blokowego? (Źródło: Business Traveller)

W przeddzień dni ICO
Larsen uważa, że przemysł kryptokurczarski wyprzedził swoje czasy ICO, kiedy to oszustwa i mroczne żetony oszukiwały miliardy dolarów z otwartego rynku. Ta wojna została „wygrana“, powiedział, dodając:

„Regulatorzy muszą zająć się tą branżą, aby móc konkurować z chińskim łańcuchem blokowym i postępem kryptokurwalutowym.“

Larsen powiedział, że niedawny ruch Chin, aby spróbować kontrolować Hongkong daje im dwa główne ośrodki finansowe – drugim jest Szanghaj – podczas gdy Stany Zjednoczone nadal pola większość swoich wysiłków finansowych tylko w Nowym Jorku.

Zarząd Ripple, z szacowaną wartością netto 2,6 miliarda dolarów na Forbes, uważa, że chińska kontrola nad globalnym systemem finansowym może okazać się „niszczycielska“ dla globalnej siły, jaką wykazują obecnie rynki amerykańskie.

Jego słowa padają kilka tygodni po tym, jak J. Christopher Giancarlo, były amerykański prawnik zajmujący się regulacją, zaapelował o uznanie XRP za „towar“ podobny do Bitcoin Revolution i ETH. Jak donosi CryptoSlate, Giancarlo zauważył, że XRP nie przeszła testu Howeya dla papierów wartościowych i nie może być regulowana jako taka.

Waluty kryptograficzne i amerykańskie prawo papierów wartościowych: poza bitcoin i eterem

Były przewodniczący CFTC Chris Giancarlo i Conrad Bahlke z Willkie Farr & Gallagher dyskutują na temat Ripple’a i zastosowania amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych do XRP.

Kraje na całym świecie dążą do rozwoju w walutach blokowych i cyfrowych oraz wokół nich, przy czym niektóre z nich, jak Chiny, włączają nawet łańcuch blokowy jako istotną część swojego ambitnego planu pięcioletniego.

Jednak Stany Zjednoczone, które od dawna są pionierami postępu technologicznego – a zwłaszcza roli, jaką kraj ten odegrał w rozwoju branży internetowej – bardzo powoli przyjmują łańcuchy blokowe, zarówno jeśli chodzi o regulacje, jak i infrastrukturę.

Brak działań jest problemem dla długoterminowego wzrostu i atrakcyjności kraju jako centrum technologicznego, a niektórzy twierdzą, że Chiny mogą w końcu pojawić się na szczycie, biorąc pod uwagę ich proaktywne działania.